4.skupina

Našo skupino sestavlja 18 nadobudnežev, ki radovedno in z iskricami v očeh raziskujejo vse nove izzive, ki so jim ponujeni. Otroci so stari od 4 do 6 let in 12 otrok je tik pred vstopom v šolo. Naše glavno vodilo je, da smo prijatelji, si pomagamo, spodbujamo, motiviramo in držimo skupaj. Strokovne delavke pa se trudimo, da vzpostavljamo čim bolj varno, prijazno in spodbudno okolje, kjer bivajo zadovoljni in ustvarjalni otroci in nenazadnje tudi odrasli. Tako otrokom vsakodnevno ponujamo čim bolj ustvarjalno okolje, da se lahko izrazijo, jih usmerjamo, da čim več stvari naredijo sami in jim pustimo, da so nenazadnje lahko samo otroci. Veliko se gibamo na prostem in raziskujemo naravo, obeležujemo vse pomembne dogodke, praznovanja, ki se odvijajo tekom leta, pojemo, rišemo, ustvarjamo, nastopamo … ter se igramo.

Pri otrocih ni majhnih korakov.
Vse, kar storijo in naredijo, so velike stvari.
Predvsem srca imajo velika.
Vanje spravijo vse,
kar vidijo in vse, česar se zavedajo –
tudi majhen kamenček,
ki so ga opazili na cesti, listek z drevesa,