• februarja 2016 smo na naši šoli izvedli ŠOLSKI OTROŠKI PARLAMENT.
  • UDELEŽILI SO SE GA VSI UČENCI NAŠE ŠOLE.
  • PREDSEDSTVO PARLAMENTA STA PREVZELA UČENCA: David Lang iz 5. razreda in Luka Nemec iz 4. razreda.
  • S krajšimi zaigranimi situacijami možnih PASTI MLADOSTNIŠTVA sta nas popeljala v temo letošnjega parlamenta.
  • Sledila je predstavitev razmišljanj po oddelkih in delo na konkretnih primerih.
  • Učenci so izpostavili naslednje možne »pasti« svojega odraščanja:
               – pasti spletnih socialnih omrežij (lažna predstavljanja, spolno nadlegovanje, razne oblike izsiljevanja, grožnje, zasmehovanje, kraja identitete ipd)
               – pasti interneta in igranja igric na računalniku (učenci izgubijo občutek za porabljeni čas, pojavlja se odvisnost, srečujejo se z nevarnimi oz. neprimernimi vsebinami za njihovo starost, ipd)
               – razne oblike odvisnosti in zasvojenosti z drogami
               – slaba samopodoba in nevrotska obolevanja (anoreksija, bulemija, rezanje, agresija, depresija ipd)
               – slaba družba, potreba po pripadnosti in izključevanja (klape, klike, razločevanja po etični, rasni verski pripadnosti ipd
               – perfekcionizem in potreba po kontroli (se kaže lahko v odnosih, pri šolskem delu, pri prehranjevanju, pri oblačenju, v stilu življenja ipd)
               – nezdravi spolni odnosi in problemi povezani s spolno identiteto
               – izpostavljenost nasilju, posilstvu, pedofiliji, incestom
Učenci so se tako imeli možnost poučiti o raznih oblikah nevarnosti oz. pasteh katerim so izpostavljeni. Istočasno pa so se seznanili z možnimi oblikami pomoči in predvsem z napotki, da naj se o stiskah in dilemah pogovarjajo z vrstniki, starši, učitelji, strokovnjaki in drugimi odraslimi, ki jim zaupajo.
Vprašanja lahko zastavijo tudi spletnim naslovom kot so:
NASVET ZA NET –TO SEM JAZ, Tom –TELEFON, mladi.net – SVETOVALNICA, SPLETNA SVETOVALNICA – KAMELEON, spletno svetovanje – MIC
18. februarja smo se udeležili 26. MEDŠOLSKEGA OTROŠKEGA PARLAMENTA, ki je potekal na OŠ FOKOVCI
10. marca gremo na regijski parlament – delegat bo BETINA MATUŠ
Na medšolskem so našo šolo so zastopali: BETINA MATUŠ, DAVID LANG in LUKA NEMEC.