V šolskem letu 2018/19 je šolski prag na Osnovni šoli Gornji Petrovci  prestopilo 21  prvošolčkov. V ponedeljek, 3. 9. 2018, so v spremstvu staršev pogumno zakorakali novim dogodivščinam naproti. Na pragu šole sta jih  sprejela Lili in Bine, pozdravili sva jih učiteljici Tadeja in Brigita, ter ravnatelj Johann Laco. Ogledali so si gledališko predstavo Lili in Bine gresta v šolo, ki so jih za njih zaigrali Filip, Kiara in Aneja, učenci 4. razreda. Učenci drugega in tretjega razreda so jim zapeli pesmico in jim povedali nekaj besed za popotnico. Preko video posnetka smo prisluhnili nagovoru ministrice dr. Maji Makovec Brenčič.

Za konec smo se posladkali z veliko torto in makovo potico. Za tem smo se sprehodili še do učilnice, kjer nas je pričakala še ena prav posebna torta in drobna presenečenja.

Veselimo se novega šolskega leta, ki nedvomno prinaša veliko novega znanja in lepih trenutkov.

Utrinke prvega šolskega dne si lahko ogledate v galeriji slik.

no images were found

Zapisala: Tadeja Bencak Kerčmar

(Skupno 212 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost