V četrtek, 12. 12. 2019, sem s straši in učenci 6. razreda  izvedla prvo srečanje medgeneracijskega branja.

Za uvodno srečanje sem izbrala pesmi Ferija Lainščka iz pesniške zbirke Ne, da bi tako obeležili okroglo obletnico, ki jo avtor letos praznuje. V prvem delu so učenci predstavili  pesmi Ferija Lainščka. V nadaljevanju so v dvojicah brali pesmi in jim pripisali naslov, nato pa še sami pripisali svojo kitico (nekaj verzov), nad katerimi bi bil zagotovo nadušen tudi sam avtor. Nato so pesmi (z dodanimi verzi) doživeto predstavili; ob tem pa smo na sproščen in zabaven način spoznavali drug drugega.

Srečanje je potekalo v zelo pristnem in prijetnem vzdušju, tako smo moto našega srečanja da branje zbližuje in povezuje tudi uresničili.

Udeleženci srečanja so v dar prejeli knjigo Vinka Mödendorferja Kit na plaži, o kateri se bomo pogovarjali (in brali najljubše odlomke) na našem naslednjem srečanju.

Ob koncu so zapisali še izvirna božično-novoletna voščila, ki so na ogled na panoju pred našo učilnico.

Straši, učenci in razredničarka 6. razreda si želimo, da bi se vse zapisane dobre želje uresničile nam in vam. Srečno 2020!

no images were found

Breda Kerčmar

(Skupno 134 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost