Svetovni dan učiteljev je na Mednarodni konferenci o izobraževanju leta 1993 v Ženevi razglasil  UNESCO. Praznik se obeležuje kot spomin na 5. oktober 1966, ko sta v Parizu leta 1966 UNESCO in Mednarodna organizacija za delo (ILO) sprejeli Priporočila o položaju učiteljev, ki je veljajo še danes. Priporočila jasno določajo pravice in dolžnosti vzgojiteljev in učiteljev ter govorijo o položaju, ki bi ga vzgojitelji in učitelji glede na zahtevnost dela morali imeti v družbi.

Svetovni dan učiteljev, ki teče pod geslom: »Gradimo prihodnost: vlagajmo v učitelje!«, praznujemo v več kot 100 državah sveta.

Pa še ena zanimivost … V vzgoji in izobraževanju v Sloveniji je zaposlenih 44600 delavcev ali 6,3 % vseh zaposlenih.

Vsem učiteljem, vzgojiteljem ter ostalim pedagoškim delavcem Osnovne šole Gornji Petrovci in vrtca čestitamo ob njihovem prazniku ter se zahvaljujemo za trud, ki ga vlagajo v izobraževanje in vzgojo mladih.

Lana Kerčmar,
članica novinarskega krožka

(Skupno 118 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost