Pa so pred nami devetošolci še zadnje počitnice v osnovni šoli. Naša pot se počasi končuje. Priznati moram, da ta občutek ni prav nič drugačen kot pred katerimi koli drugimi počitnicami. Vendar se vse bolj začnem zavedati, da se končuje eno poglavje v mojem življenju. Mogoče bi nekdo pred dvema letoma glede zadnjih počitnic trdil drugače, vendar mi smo ta 9. razred doživeli precej drugače kot generacije pred nami. Skoraj pol šolskega leta smo preživeli doma, zato niti ne čutimo tistega iskrenega veselja pred počitnicami. Ostale generacije pred nami so bili doma le za počitnice, mi pa smo v tem šolskem letu več časa preživela doma kot pa v šolskih klopeh. Upamo, da bomo do konca našega šolanja ostali v šoli in skupaj preživeli še zadnji mesec. Mislim, da devetošolci to leto doživljamo drugače kot ostali razredi. Oni se bodo videli še naslednje leto, nekateri celo več let,  in se tako dokazali kot skupnost. Mi pa čez dober mesec zaključujemo skupno pot. Ko smo se šolali na daljavo, nismo uspeli ušpičiti vragolij, se izkazati učiteljem, vendar se to šolanje na daljavo pozna tudi na učnih uspehih učencev. Skozi te zadnje počitnice se bomo devetošolci pripravljali na nacionalno preverjanje znanja iz slovenščine, matematike in biologije. Na teh preverjanjih znanja pa bomo poskušali doseči uspešne rezultate. Kljub NPZ-ju pa se bomo spočili in odmislili vse skrbi.

Vsem želim lepe počitnice, preživite jih čim lepše v naravi, v družbi družine in prijateljev. V tem tednu odmislite vse skrbi in se spočijte za finalni mesec tega šolskega leta.

Lana Kerčmar,
članica novinarskega krožka

(Skupno 58 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost