Včeraj smo učenci predmetne stopnje izvedli kulturni dan.

Kot prvo smo se odpravili na ogled Pokrajinskega arhiva Maribor, kjer so nam razkazali in pojasnili, kako in kakšna dragocena gradiva vse shranjujejo v svoji bogati zbirki.

Po malici smo se odpravili do SNG Maribor in si ogledali predstavo Elvis Škorc, genialni štor. Bila je zelo zabavna, smešna in zanimiva, a hkrati tudi zelo poučna. Ko je bilo konec predstave, smo počakali na igralca Gorazda Žilavca, ki nam je s soigralko Minco Lorenci pojasnil, kako na podlagi knjižne predloge sploh nastane taka predstava. Igralcema smo lahko postavili tudi nekaj vprašanj. Potem pa nam je Gorazd še pokazal in predstavil nekaj kotičkov gledališča, kamor običajno lahko vstopajo le zaposleni in nastopajoči.

Za priložnost, da smo lahko po predstavi poklepetali z igralcema in si ogledali zaodrje gledališča, smo Gorazdu Žilavcu neizmerno hvaležni; po njegovi zaslugi je bil ta dan za nas nepozaben.

Iva Gorenji, članica novinarskega krožka

no images were found

(Skupno 147 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost