Učenci 5. razreda osnovne šole Gornji Petrovci že tretje leto sodelujejo z učenci obmejne osnovne šole Volksschule Neuhaus am Klausenbach. Letos smo končno našli priložnost, da se z avstrijskimi vrstniki srečajo v živo. Le kje bi bilo primernejše mesto za srečanje, kot na meji sami. Tretjega oktobra smo se tako oboji odpravili na Tromejnik, avstrijski učenci z avstrijske smeri in naši s slovenske. Petošolcem so se pridružili tudi učenci 4. razreda. Tam smo se najprej pozdravili, potem pa izvedli dvojezični pouk na prostem. Učenci so bili razdeljeni v mešane skupine in so skupaj reševali zastavljene naloge iz različnih področij. V pouk na prostem smo vključili učenje nemščine, družbe, spoznavanje okolja, likovne vzgoje, matematike in tudi športa. Učenci so širili znanje nemškega jezika na spontan način, obdani z gozdom in prekrasno naravo. Obenem so spoznavali otroke z druge strani meje in razširili svoja obzorja.  Na koncu smo zaploskali najboljšima skupinama in se poslovili z lepimi vtisi in novimi znanstvi.

Naš mednarodni dvojezični pouk na prostem smo vključili tudi v projekt Erasmus plus, v katerem letos sodeluje naša šola.

Učiteljica Renata Ropoša Januš

(Skupno 189 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost