Kje je sneg? Kdaj bo snežilo? Zakaj ne sneži? Ko bi le snežilo! Pogosto so nam po glavi švigale napisane povedi.

Prejšnji teden smo končno dočakali sneg! Zelo smo se ga razveselili, sploh otroci.

Pretekli petek, 15. 01. 2024, je bilo načrtovano, da bi v četrtem razredu likovno poustvarili angleško pesem o snežaku, a je s strani četrtošolke padel predlog: »Snežaka lahko naredimo zunaj!«  Hm, zakaj se sama nisem tega spomnila? Ideja je bila seveda odlična! Tako smo se z učenci angleščine odpravili ven in s skupnimi močmi ustvarili snežaka, poleg pa peli pesmico in se učili angleških izrazov, ki se pojavljajo v pesmi ter drugih besed.

Pouk na prostem je učencem zelo všeč in se veselim, da bo lahko takih ur sedaj čim več. Uresničili smo tudi naš prvoten plan in pesem tudi likovno poustvarili. Kot učenci povedo: »Napravili smo fasado naši kuči.« Čudovita je! Kartonasta hiša prinaša tudi veliko zabave, dogovarjanja in sodelovanja. Dogovorili smo se, da naj zdrži vsaj do pomladi, za preostanek fasade 😊. Bomo videli.

Marijana Baraba

Delamo snežaka