Na NIJZ smo tudi letos ob koncu šolskega leta pripravili Počitniški koledar zdravja, ki je namenjen otrokom in mladostnikom, s prilagojeno uporabo (pomoč vzgojiteljev in staršev) pa tudi predšolskim otrokom. Menimo, da lahko tudi v poletnih počitniških dneh z različnimi aktivnostni otroke spodbujamo k bolj zdravim izbiram, zdravemu načinu življenja in posledično k ohranjanju oz. krepitvi zdravja. Počitniški koledar zdravja je eno od orodij, ki lahko pri tem pomaga.

Počitniški koledar zdravja vsebuje devet vsebinskih področij z glavnimi sporočili (dobro počutje, varna uporaba zaslona, ustno zdravje, preprečevanje nalezljivih bolezni, zdrava prehrana, zaščita pred soncem, zdrava telesna dejavnost, spanje in preprečevanje poškodb) ter koledar poletnih počitnic 2024 z izzivi/nalogami iz posameznih vsebin.

Povezava do koledarja: https://nijz.si/obmocna-enota-novo-mesto/pocitniski-koledar-zdravja-2024/

(Skupno 12 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost