SISTEMATSKI PREGLEDI OTROK

V veljavo je stopil nov program sistematičnih pregledov in cepljenj otrok in mladih od rojstva do končanja študija.

Program se imenuje »Zdaj ― zdravje danes za jutri«

Program omogoča prilagoditev resničnim potrebam otrok in mladostnikov, jim ponudili preventivne vprašalnike, v primeru debelosti, duševnih težav pa jih usmerili v Centre za krepitev zdravja, posvetili se bodo otrokom s posebnimi potrebami, osipnikom, priseljencem, registriranim športnikom, bolj se bodo povezovali s šolami in med seboj. Sodelovali bodo diplomirane medicinske sestre, kineziologi, dietetiki, psihologi itd.

Po novem bodo sistematski pregledi v drugem, četrtem, šestem, osmem razredu, pa še pred vstopom v šolo.

V  šolskem letu 2022/23 bodo na sistematiko vabljeni učenci 1., 3., 6., in 8. razreda.

 

SISTEMATIKA ZOB

Obveščamo Vas, da v  Zdravstvenem domu Murska Sobota – Dispanzerju za otroke, šolske otroke in mladostnike od 1. 9. 2022 prične delati

 zobozdravnica MAGDIČ MARŠA, ki bo izvajala sistematiko zob za našo šolo.

 Odšla je zobozdravnica NINA VINDER. Nova zdravnica že sprejema paciente. Za prepis k novi izbrani zobozdravnici,  boste morali  podpisati Izjavo o izbiri osebnega zdravnika.

 Sistematski pregled zob bo organizirala šola v dogovoru z zobozdravnico.

PREVENTIVNO ZDRAVSTVENO VARSTVO

Se izvaja kot:

skupinska vzgoja za zdravje za spodbujanje k aktivni skrbi za lastno zdravje (tudi za otroke, ki se šolajo na domu),

– standardizirane in strukturirane obravnave za krepitev zdravja v primeru ogroženosti oziroma povečanih tveganj za zdravje,

– timske obravnave.

Preventivne preglede učencev, dijakov in mladostnikov do dopolnjenega 19. leta starosti opravlja imenovani zdravnik šole s timom. Zdravstveno-vzgojne aktivnosti, ki so del preventivnega pregleda, izvaja tim imenovanega zdravnika šole, vzgojo za zdravje za spodbujanje k aktivni skrbi za lastno zdravje otrok in mladostnikov ter standardizirane in strukturirane obravnave za krepitev zdravja pa diplomirane medicinske sestre in ostali izvajalci tima CKZ za otroke in mladostnike do dopolnjenega 19. leta starosti.

Vsebine preventivnega varstva otrok in mladostnikov so objavljene na spletni strani zdaj.net.

Pripravila: Dušanka Lainšček Grkinič, svetovalna delavka

(Skupno 197 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost