Tudi v šolskem letu 2019/20 se bomo trudili, da ostanemo ZDRAVA ŠOLA in obstoječim projektom dodamo še kaj novega. Sledili bomo 12-im ciljem, ki so enaki ciljem Evropske mreže Zdravih šol.

Projekt Zdrave šole izvajamo v sodelovanju z Nacionalnim inštitutom za javno zdravje in Slovenske mreže zdravih šol. Temeljni cilj zdravih šol je odziv na probleme v zvezi z zdravjem otrok in mladostnikov.

Kljub temu, da se v  šolskem letu 2019/2020 uvajajo nove teme rdeče niti, bomo vsa aktualna vsebinska področja peljali še naprej  (zdrava prehrana, več telesne dejavnosti, zmanjšanje teže šolske torbice, hrup in zdravje, …). V šolskem letu 2019/2020 bomo aktivneje sledili rdeči niti VZGOJA IN IZOBRAŽEVANJE V REALNEM IN DIGITALNEM SVETU.

Poenotenost programov za zdrave šole po vsej Sloveniji pomeni, da so vse zdrave šole deležne istih zdravstveno promocijskih vsebin.

Zdrava šola tesno sodeluje z Eko šolo, zato je veliko  dejavnosti  načrtovanih in izpeljanih skupaj.

Vodja Zdrave šole

Tadeja Bencak Kerčmar

(Skupno 191 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost