SinapsaTM

V okviru Tedna možganov 2016 je potekal šesti natečaj SiNAPSE, slovenskega društva za nevroznanost, z naslovom ”Portreti drugačnosti”. Letošnji natečaj je spodbudil učence osnovnih in srednjih šol k razmišljanju o tem, kako pomembna je drugačnost med ljudmi. Odziv na natečaj je bil izredno velik. V okvirju izbirnega predmeta filozofija za otroke so učenke naše šole tudi ustvarjale izdelke. Učenki, Maji Nemec, je s pesmijo, Tri glave, troje misli, ena rešitev, uspelo osvojiti drugo mesto! Ob tem ji iskreno čestitamo! Pohvala tudi ostalim učenkam Nini Bahun, Jasmini Ficko, Lari Bergles, Nataliji Belec, Nuši Šafran in Betini Matuš za vso kreativnost in trud!

Najboljši prispevki natečaja bodo nagrajeni in razstavljeni oziroma predvajani v Tednu možganov (14. 3. – 19. 3. 2016) v Atriju ZRC, v Ljubljani. Več o tem lahko najdete na spletni strani www.sinapsa.org.

 Ivana Zidanšek

(Skupno 52 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost