V sklopu preventivnih aktivnosti Bodi pozoren. Bodi aktiven. 2016, izvaja Slovenska Karitas predstavitve o problematiki trgovine z »belim blagom«. Učenci od 7. do 9. razreda so se s problematiko že seznanili.

 Sedaj pa vabimo tudi vse starše,

da se v sklopu govorilnih ur, dne 13. 10. 2016, ob 16.00 uri,

pridružite predavanju oz. predstavitvi te problematike

v Sloveniji in v svetu.

♀♂

Problematika zadeva različne oblike »suženjstva« deklet in tudi moških, zato je pomembno, da smo s tem vsi seznanjeni. O pomenu problematike se lahko seznanite na spletnih straneh slovenske Karitas, o tem govorijo nedavni kriminalni dogodki v Sloveniji, o tem piše Jennifer Clement, prva ženska na čelu mednarodnega Pena. Njen zadnji roman Molitve za ugrabljene, ki je prejel številne nagrade, govori o ugrabljanju deklic v mehiškem Guerreru, kjer jih prekupčevalci droge in mafija preprodajajo v prostitucijo.

                                                                                                          Johann Laco,

                                                                                                            ravnatelj

 

(Skupno 41 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost