Osnovna šola Gornji Petrovci je v sklopu programa Erasmus + v sodelovanju z organizacijami iz Romunije, Hrvaške in Litve uspešno izvedla 8 dnevno mladinsko izmenjavo »Our story has no borders«. 32 mladih in mladinskih vodij so se na izmenjavi seznanjali s predsodki in stereotipi ter iskali rešitve za vključevanje mladoletnih migrantov brez spremstva v družbo. Na izmenjavi so mladi obiskali tudi občino Lendavo, kjer jih je sprejel podžupan Ferenc Horváth in jim predstavil, kako se občina Lendava uspešno »spopada« s »problematiko« kulturne in narodne raznolikosti ter mladim povedal izkušnje s begunsko problematiko, s katero se je soočala občina. V sklopu izmenjave so udeleženci pripravili apele evropskim poslancem iz njihovih držav ter jih pozvali, da se aktivnejše zavzamejo za ozaveščanje prebivalstva o težavah, s katerimi se soočajo mladoletni begunci brez spremstva ter jim omogočijo dostojne pogoje za življenje.

Vabljeni, da si ogledate tudi apele evropskim poslancem na Facebook strani:

https://www.facebook.com/pg/ourstoryhasnoborders

(Skupno 30 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost