Vlada RS je ob epidemioloških razmerah v državi v četrtek, 12. 11. 2020 sprejela odločitev o podaljšanju trenutno veljavnih ukrepov za področje vzgoje in izobraževanja.
Zaradi še vedno kritične epidemiološke situacije se bo vzgojno-izobraževalno delo v osnovnih šolah, osnovnih šolah s prilagojenim programom ter glasbenih šolah za vse učence izvajalo na daljavo tudi od 16. 11. 2020 dalje. Vrtci, ki delujejo v okviru šol in zavodov lahko še naprej nudijo nujno varstvo po predhodnem soglasju občine, v kateri delujejo.
Vrtci še naprej lahko delujejo v zmanjšanem obsegu, ki zagotavlja nujno varstvo za otroke, katerih starši so zaposleni in varstva ne morejo zagotoviti na drug način, če tako odloči župan občine. Ponovno prosim župane občin, da pri sprejemanju sklepov enako obravnavajo potrebe staršev po nujnem varstvu v javnih in zasebnih vrtcih.

(Skupno 70 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost