Materinski dan je neformalen praznik, posvečen materam, brez katerih nas niti ne bi bilo na svetu. Praznovanje materinskega dne izvira iz Združenih Držav Amerike, kjer so ga prvič praznovali leta 1910, v Evropo pa je praznovanje prišlo po prvi svetovni vojni, vendar ob različnih datumih. Sprva je bil kot datum praznika določen 15. maj, potem pa končno prestavljen na 25. marec. V Sloveniji se po drugi svetovni vojni materinski dan zaradi praznovanja dneva žena, 8. marca, praviloma ni praznoval, danes pa je spet v veljavi in se praznuje na isti dan kot Marijino oznanjenje, ki je dogodek, ko je angel Gabrijel Mariji napovedal, da bo čudežno rodila sina Jezusa.

Veliko ljudi se ne zaveda, kako izredno pomembno vlogo ima mama v otrokovem življenju ter tudi v odraslih letih. Zato je edino prav, da imamo praznik posvečen samo njim.

Oliver Andrejčak, član novinarskega krožka

(Skupno 453 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost