1. oktobra obeležujemo svetovni dan učiteljev, ko so v središču pozornosti prav ljudje, ki nas ne pripravljajo samo na srednje šole, ampak tudi na življenje. Poklic učitelja zahteva strpnost, strogost, pa tudi dobrovoljnost, vsekakor pa veliko znanja. Stereotip je, da učenci ne maramo učiteljev, saj nam v šoli težijo in nam dajejo domače naloge. Čeprav tega mnogokrat ne priznamo, se zavedamo, da nam učitelji s teženjem in nalogami želijo olajšati ne samo šolska leta, ampak nas tudi pripravljajo na nadaljnja leta šolanja. Če je učitelj dober, lahko otroku tudi polepša otroštvo in pusti trajne spomine.

Potrudimo, da bomo ne samo 5. oktobra, ampak tudi čez celo šolsko leto učiteljem olajšali pouk in njihovo delo, saj se trudijo za nas in za naše dobro.

Oliver Andrejčak, član novinarskega krožka

(Skupno 51 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost