26. septembra smo na naši šoli obeležili Evropski dan jezikov. V ta namen smo se v 5. razredu pri pouku nemščine in angleščine medpredmetno povezali. Učenci so s pomočjo tablic raziskali različne evropske jezike. Iskali so prevode besede »hvala« v dvajsetih jezikih. Za to besedo sva se z učiteljico Marijano odločili, ker sva mnenja, da se v današnjem času vse preredko uporablja. Biti hvaležen in se znati zahvaliti je bistvena lastnost posameznikov v skupnosti, ki naj bi uspešno delovala. Besede so učenci zapisali na balone. Na njih so prilepili še zastave držav, iz katerih besede izvirajo. Zastave so izdelali sami. Vseh dvajset balonov krasi šolski hodnik. Ogledate si jih lahko v galeriji slik.

Renata Ropoša Januš, učiteljica nemščine

 

(Skupno 52 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost