Pred dvajsetim dnevom varne rabe interneta ugotavljamo, da je med vsemi svetovnimi uporabniki kar tretjina le-teh starih manj kot 18 let. Hkrati so otroci na internetu obravnavani kot odrasli, brez zaščite in izpostavljeni vsebinam, ki zanje niso primerne.

klik  -> Neprimerne vsebine in vpliv na mladostnike

Dan varne rabe interneta bomo praznovali 7. februarja. Posvetili ga bomo problematiki neprimernih vsebin, ki so jim izpostavljeni otroci in najstniki.

klik -> Objavljanje posnetkov otrok vas lahko stane

Ko objavljate posnetke otrok, običajno ne razmišljate o posledicah. S tem jih izpostavite in jim gradite neizbrisljivo identiteto, ki je lahko vir nadlegovanja.

klik -> Bombardiranje otrok z oglasi

V Sloveniji imamo danes do 3.000 mladih, ki zaradi pretirane nepravilne uporabe novih tehnologij ne dokončajo osnovne ali srednje šole.