SVETOVNI DAN GLASBE

1.oktobra obeležujemo svetovni dan glasbe. Pobudo za praznovanje svetovnega dneva glasbe je prvič dal leta 1975 Mednarodni glasbeni svet.

Na naši šoli imamo učence, ki obiskujejo glasbene šole ali pa se kot samouki učijo igranja različnih instrumentov. Prav tako imamo tudi učence, ki radi pojejo, zato obiskujejo OPZ, MPZ in šolski band. S svojimi nastopi polepšajo in obogatijo vsako šolsko proslavo, če pa razmere dopuščajo, se predstavijo tudi širšemu občinstvu. Pri tem jih spodbuja učitelj glasbe, ki rad pomaga tudi tistim, ki se učijo igranja instrumentov, katere rad igra tudi sam.

Prepričani sva, da tudi vi radi poslušate glasbo, ko se učite, delate domače naloge, se peljete, pospravljate… ali ko igrate kak instrument. In prav je tako, saj je glasba najbolj priljubljeni jezik na svetu, ali kot je dejal Bono: »Glasba lahko spremeni svet, ker lahko spremeni ljudi.«

Alex Kovač in Kiara Šeruga, članici   novinarskega krožka

(Skupno 117 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost